OKMEYDANI ARÇELİK SERVİSİ OKMEYDANI ARÇELİK KOMBİ SERVİSİ
TE: (0212) 235 23 30 ( GSM ) (0546) 238 72 25 OKMEYDANI SERVİSİ
OKMEYDANI ARÇELİK KOMBİ SERVİSİ

FAYDALI BİLGİLER :bakımı:
genelde kombinizin altındaki tesisat borularına monte edilen, bir boru anahtarı veya pense yardımıyla sökebileceğiniz filtrenin temizlenmesi size ortalama %10 tasarruf sağlayacaktır.
bu filtreyi sökmeden önce kombinizi kapatıp , kombi altındaki, bir tarafı kombiye bağlı diğer tarafı boşta olan vanayı açarak , suyu tamamen boşaltmak suretiyle basıncını düşürmelisiniz.filtrenizi su ile temizleyip yerine taktıktan sonra, yine kombi altındaki, iki ucuda kombiye bağlı diğer vanadan tekrar su doldurmalısınız.bundan sonraki işlem, peteklerinizin üst tarafındaki vidayı gevşeterek, su gelmeye başladıktan sonra tekrar sıkmak olmalıdır.peteğin havasını almak için yapılan bu işlemi bazı kombiler otomatik yapar.
bu filtre temizleme işini , özellikle yeni petek takılan evlerde ayda bir sefer yapmazsanız, filtrede biriken kahferengi pas pislikleri sebebiyle sirkilasyon pompası, sıcak suyu peteklerinizde rahat dolaştıramayacaktır.buda aynı gazı yaktığınız halde peteklerinizin daha az ısınması demektir.
tasarruf yöntemleri:
1:15 YTL civarında satılan bir oda termostadını, en çok kullandığınız yada yattığınız odaya bağlatırsanız, sıcaklığı sabit tutarak daha ılımlı havalarda, kombinizi gereksiz yere yakmamış olursunuz.
sık kullandığınız odaya bağlatırsanız, uzun oturuşlarda, örnağin ailece televizyon seyrederken oda kapısını kapalı tutarsanız , faydalı olacaktır.
eğer yattığınız odaya bağla

 
 

 

 

 

Okmeydanı arçelik kombi servisi (0212) 235 23 30

Bir yanıt yazın